Aktualności

27 Cze

Bieg dookoła Polski

Już 26 lipca w naszym Ośrodku wypoczynkowym „Solaris”, powitamy naszego gościa Artura Kujawińskiego – ultramaratończyka, który w trakcie realizacji wyjątkowego projektu Run Around Poland pozna naszą gościnność! Bieg dookoła Polski, który wzdłuż granic kraju obejmie 4000 kilometrów wymagać będzie odpowiedniej regeneracji i wypoczynku a my zamierzamy to wszystko zapewnić, by Artur ruszył w dalszą drogę w jak najlepszej formie !

Projekt ten został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa – Artur Kujawiński zamierza jako pierwszy Polak w pełni przebiec jak najbliżej wzdłuż granic naszego kraju. Trzymamy kciuki aby cel został osiągnięty.

Biegowe CV:

 

Ukończone maratony: 126 (w tym 47 biegów ultra)
Jako jedyny Polak ukończył bieg przez Anglię – Ultra Great Britain 200 mil oraz bieg przez Szkocję Across Scotland 215 mil. Uczestniczył w najtrudniejszym biegu w Europie – Spartathlon, z Aten do Sparty 246 kilometrów oraz w najtrudniejszym biegu ultra na świecie (wg. National Geographic) Badwater w Dolinie Śmierci (USA) stając się 6-tym Polakiem w ponad 40-letniej historii legendarnego biegu.
Wśród ekstremalnych projektów przebiegł również z Pragi do Wrocławia oraz zajął 2 miejsce w rywalizacji 10 biegów ultra w 10 dni w Anglii.
W sumie przebiegł już blisko 100 tys. kilometrów .